TRAFIK SORULARI

10 Şubat 2018 Ehliyet Sınavı Soruları, Cevapları ve Sonuçları

10 Şubat 2017 Ehliyet Sınavı Hakkında Herşey Burada

10 Şubat ehliyet sınav soruları ve cevapları, Ehliyet sınavı hazırlık sayfamıza hoş geldiniz.

Soruları Çöz

10 Şubat Ehliyet Sonuçlarını Takip Sayfamız burada

2018-1 Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSKS) sınavı yani Ehliyet teorik yazılı sınavlarının ilki bu yıl 10 Şubat 2018 tarihinde yapılacaktır. 10 Şubat ehliyet sınavı saat 14:00’de yapılacak olup sınava girecek tüm sürücü adaylarına başarılar dileriz.

10 Şubat ehliyet sınavında 12 ilk yardım sorusu, 23 trafik sorusu, 9 motor sorusu ve 6 trafik adabı sorusu olmak üzere 50 soru sorulacaktır. Sürücü adaylarına bu soruları cevaplayabilmeleri için 60 dakika süre verilecektir.

Ehliyet sınavlarından geçebilmek için 70 puan almaları gerektiği için bu sınavdan da en az 35 adet soruyu doğru cevaplamaları gerekmektedir. Ehliyet sınavında yanlışlar doruları götürmez.

10 Şubat Ehliyet sınavına nasıl çalışmam lazım?

Ehliyet sınavları eskiye göre biraz daha zorlaştığını söyleyebiliriz. Bu yüzden sürücü adaylarımız kurstaki teorik eğitimlere katılmalı ve dersleri iyi dinleyerek gerekli hassasiyeti göstermeliler. Yani bu işi ciddiye almalısınız. Ardından yapmanız gereken geçmiş ehliyet sınavlarında çıkan soruları çözmeniz gerekiyor. Bunları yapan ehliyet sınavlarından mutlaka geçecektir.

10 Şubat ehliyet sınavının ücretleri 4 ocak 2018 ile 19 ocak 2018 tarihleri arasında yatırılmalıdır.

10 Şubat ehliyet sınavından kalanlar için bir sonraki ehliyet sınavı 21 Nisan tarihindedir. Eğer elektronik sınava girmek isterseniz 21 nisanı beklemeden e-ehliyet sınavına girebilirsiniz.

10 Şubat Ehliyet sınavından geçersem direksiyon sınavı ne zaman ve ücreti ne kadar?

2018 yılından itibaren direksiyon sınavı ücretleri 100 TL, teorik sınav ücreti ise 75 TL olmuştur. Teorik sınavı geçenler yaklaşık 3-4 hafta sonra direksiyon sınavına gireceklerdir.

46 Yorum

 1. Itfaiyeci tasima yontemi vardi
  Banket
  Yara
  Dur isareti
  Kontrolsuz demiryolu
  Digergamlik
  Ofke
  Havale ile ilgili bir soru vardi cevabi buz konulmaz olcakmis
  Gecis ustunlugu cevap itfaite olan
  Yag gostergesi cevap saga cekip motor durdurulur
  Tehlikeli madde tasiyan aracin hizi
  Bas geri pozisyonun vardi cevabi havayolunu acmak
  Park etmede hangisi yapilmaz cevap camlar acik birakilir gibi bisey
  Cevabi karayollari genel mud.olan bir soru vardi

  Cevapla
 2. kardeşim hayırdır ya uçakmı kullanıcaz bunlar nasıl sorular böyle banane kardeşim senin ateşle hava karışmış bide üstüne püskürtme yapmış götürürüz arabayı yetkili servise o bakar bukadar abuk sabuk sorular olabilirmi adam iç kanama geçiriyomuş ne belirti verirmiş ararsın 112 gelir bakar ben doktormuyum

  Cevapla
 3. Gerçekten okadar çaliştim ki eğer geçemezsem intihar edicem! Soru sistemi çok saçmaydı resmen caydırma amaçlı.

  Cevapla
 4. sınava girmeden önce 2000 tane soru çözdüm ama içinden sadece 10 tanesi çıktı.sı..m böyle sınavın içine b..k gibi geçti.

  Cevapla
 5. soruyu karı gibi deilde adam gibi sorsunlar çarkı feleğe çevirdiler sesli sessiz harf sorarlar gibi ne labu abuk zubuk soru adam gibi sorun şu soruları sizin yüzünüzden uykularımdan oldum çalıştım kitapcıktaki soruların varsa hepsi 7-8 tanesi anca var gerikalanını biryerlerinizden uydrup öle soruyorsunuzz ayıptırbeee hakkımı helal etmiyorum unutmayın mahşerdee iki elim yakanızdaaa olacak kul hakkını ödeyebilecekmisiniz bakalım görüşecezzzz

  Cevapla
 6. Yahu sanki ehliyet sinavina değil TUS sinavina girdim cok zordu.ayrica o kadar sinava calistim hic duymadigim sorular vardi sinavda insaaallah herkes geçer stresten kendi kendimi yedim bitirdim

  Cevapla
 7. Arkadaşlar şu yağ lambası yanan bi resim vardı şıklarda kontağı kapatıp sağa çekerim hızımı azaltır yola devam ederim hızımı artırırım felan vardı siz ben yaptınız .

  Cevapla