TRAFIK SORULARI

17 Aralık 2016 Ehliyet Sınav Soruları ve Sonuçları

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavı Trafik ve Trafik Adabı Soruları

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavı Motor Soruları

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavı İlk Yardım Soruları

17 ARALIK EHLİYET SINAV SONUCU SORGULA

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavına hazırlık yapan sürücü adaylarımıza yardımcı olabilmek adına bu sayfamıza hazırladık. Sitemiz üzerinden ehliyet sınavlarına hazırlanıp da başarılı olan binlerce adayımızın yaptığı gibi siz de sitemiz üzerinden ehliyet sınavlarına hazırlanabilir ve takıldığınız konularda sorularınızı sorabilirsiniz. 2016 yılının son ehliyet sınavı 17 aralık tarihinde yapılacaktır.

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavında kaç soru sorulacak?

 • İlk yardım 12 soru,
 • Trafik adabı 6,
 • Trafik 23 soru,
 • Motor 9 soru olmak üzere, toplam 50 soru olacaktır.

17 Aralık Sınavı Deneme Testi 1

17 Aralık Ehliyet Deneme Testi 2

17 Aralık Ehliyet Deneme Testi 3

17 Aralık Ehliyet sınavından geçmek için nasıl çalışmalıyım?

17-aralik-ehliyet-sinaviEhliyet sınavlarından başarılı olmanın ilk kuralı ben bu işi ilk hakkımda halledeceğim diye kendinizi ayarlamaktan geçmektedir. Ardından sürücü kursunuzun size vereceği kurstaki derslere düzenli bir şekilde katılmanız en baştaki şartlardan biridir. Eğer size kursun vereceği teorik kitapta olursa ondan da faydalanabilirsiniz. Tüm bunları yapar iseniz geriye sadece çıkmış ehliyet sorularını çözmek kalıyor o da zaten bizim size hizmetimiz. Sitemiz üzerinden çıkmış ehliyet sorularını çözebilir kendinizi test edebilirsiniz.

17 aralık ehliyet sınavı için Çıkmış Ehliyet soruları

17 Aralık Ehliyet sınav ücretleri ne zaman yatırılacak?

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavının ücretleri 12 Ekim -15 Kasım 2017 tarihleri arasında yatırılacaktır.

Ehliyet  sınavına giriş belgesi nereden alınır?

Ehliyet sınavına girecekler giriş belgesini sadece sürücü kurslarından alabilir. Başka bir şekilde sınav giriş belgesini temin etme şansınız yoktur. Ehliyet sınavı giriş belgenizde sınava nerede gireceğiniz gibi bilgiler yer almaktadır. Sınav girişi belgeniz ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından onaylı olmak zorundadır.

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavı saat 11:00 de başlar ve 1 saat sürer.  Ehliyet sınavlarında geç kalma söz konusu değildir. Geç kalırsanız sınava alınmazsınız ve başarısız olursunuz, ayrıca sınavı erken bitirip sınav salonunu terk etme şansınız da yoktur.

Ehliyet Sınavlarında Kaç Kitapçık Türü vardır?

Ehliyet sınavlarında 4 kitapçık türü vardır. Bunlar; K kitapçığı, L Kitapçığı, M kitapçığı, N kitapçığıdır.

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavından kalırsam ne olacak?

Sürücü adayları eğer ehliyet sınavından 70’in altında puan alırsa kalır ve bir sonraki ehliyet sınavına girmesi gerekir. Bir sonraki ehliyet sınavı 11 Şubat 2017 tarihinde yapılacaktır. Yeni ehliyet sınavı demek tekrar teorik ehliyet sınav ücreti demektir.

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavının giriş ücreti 60 TL’dir.

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavını geçip direksiyon sınavına girecek olanlar da direksiyon sınavı ücreti de  70 TL’dir. 2017 direksiyon sınav ücreti de muhtemelen 80 tl olacaktır. Çünkü gireceğiniz direksiyon sınavı muhtemele 2017 yılına sarkar.

17 Aralık ehliyet sınav soruları açıklanma tarihi?

17 Aralık ehliyet sınav soruları sınavdan 2-3 gün sonra internet üzerinden açıklanır. Sınav soruları açıklanır açıklanmaz sitemiz üzerinden soruları çözebilirsiniz. Ayrıca sınav gününde adaylar aklında kalan soruları sitemizde paylaşmaktadırlar.

17 Aralık 2016 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

17 Aralık 2016 Ehliyet sınav yaklaşık 10-12 gün sonra açıklanır. Yani en geç 29 aralık 2017 tarihine kadar ehliyet sınav sonuçları açıklanır.
17 Aralık 2016 Ehliyet sınavından geçmek için sınavda 50 sorudan en az 35 tanesini doğru yapıp 70 puan ve üzeri almalısınız.

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavına girenlerin direksiyon sınav tarihleri ne zaman?

Ana direksiyon sınav tarihleri 7-8 Ocak 2017 olacaktır. Tabi bu tarihler ilçenizin durumuna ve yoğunluğuna göre değişir.

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavının direksiyon sınavını geçenler ehliyetleri ne zaman alır?

Direksiyon sınavını geçenler gerekli belge ve harçları öderler ise direksiyon sınavından sonraki 1 hafta içerisinde ehliyet sertifikasını alabilirler.

364 Yorum

 1. Sınav sonucları acıklandı az önce kursu aradım 74 puanla gecmisim cok şükür sınava ilk girişimdi derslere katılmadım hic kitapda okumadım sade eski testlere calısmıştım oda cok az

  Cevapla
 2. Bende 34 dogru 16 yanlis yaptim gecmedim adeletin bumu kolu kirik fotodakini yanlis yapmisim uzuv kopmasi yapmistim o degilmi 🙄🙄

  Cevapla
  1. 1 soruyla kalmak insana zor gelir ya bende 37 doğru gözüküyor ama inşallah aksilik olmaz.Allah yardım etsin hepimize

   Cevapla
 3. Arkadaşlar kursa son ödemeleri yapmam için mesaj atmışlardı bugün gittim son ücretleri verdim borcumu kapattım ve hoca ordaydı kavşak sorusu vardı Motorsiklet , Otomobil ve Kamyon olan soru ilk hangisi geçer diyodu o soruyu sordum ve Motorsiklet işaretledim hocam dedim doğru yapmışsın dedi çünkü trafikte sıralamada küçükten büyüğe gider dedi Motorsiklet’i işaretlediysen soruyu doğru yapmışsın dedi yani arkadaşlar o kavşak sorusu Motorsiklet olacakmış.

  Cevapla
 4. Şu dört gün ömrümden ömür gitti geriye kalan ömrümlede sınav sonuçlarını beklerken gidicem valla öteki dünyaya

  Cevapla
 5. Neden yayınlanmıyor bu sorular? Bu kadar mı zor kaç gün oldu. 147 yi arıyorum bilgilerinizi güncelleyrlim diyorlar sanki herşeyi çok güzel yapıyorlarda eksik olan benim bilgim… MEB sayfasını bende görebiliyorum verdikleri başka bilgi yok yazık .., bizde böyle bekliyelim

  Cevapla
  1. İlk sinavimdi buda benim sansizligimdi galiba nekadar zor karışıktı bildiklerimide unuttum bebekli soruya bak dinle hisset yaptım yanlış diyorlar sizce arkadaşlar çok yanlışım varsa 3 aydır çalıştım boşa gitti.:(

   Cevapla
   1. 1 dakika beklenmez,bekleme süresi 5 sn.dir.doğru cevap solunum yoksa,ağız ve burun komple kapatılıarak suni solunum yapılır.

    Cevapla
  2. sanki milli eğitimden sınav sonuçlarını istiyoruz yayınlamadılar daha soruları.hala sınav devam ediyor sanki altarafı soruları yayınlayacaklar .

   Cevapla
   1. Sanırım sordukları soruların cevaplarını kendileri de bilmiyorlar yoksa bu kadar beklemenin bir anlamı yok alt tarafı bir tane kitapçığın görüntüsünü koyacaklar.

    Cevapla
 6. Herkes birsey diyor gangisine inancaz biz. sorularida herkes farkli cvp veriyor hangisi dogru hangisi yanlis kafalari karistiriyirsunuz

  Cevapla
  1. Bazı doğru bildiğimiz yanlışlar var. Bazı yanlış bildiğimiz doğrular vardır hayatımızda. Yani kimseye inanmayacagız bekleyip göreceğiz.HHerkesin hakkında hayırlısı ne ise O olsun İNŞALLAH

   Cevapla
 7. arkadaşlar kurs falan hikaye verilen kitabı okusaydiniz çok rahat geçirdiniz hepsi kitap da vardi ben son 2 gün kitabı okudum ve çıkmış sorulardan çözdüm çok rahat geçtim en fazla 5 yanlışım vardır..

  Cevapla
  1. Dostum 2 gün kitap okumayla test çözmeyle olsaydı kimse kursa gidip ders görmezdi 5 yanlışım var demişsin neye dayanarak dedin anlamadım bana göre benimde 1 yalnışım var o zaman kurs çok önemli kitapta olmayan bilgiler veriliyor

   Cevapla
   1. sen kaç cvp doğrun var biliyrsan sorularıda aklındadır demekki 50 soruyuda hatırlıyorsun yaz sorularıda bizide m.eğitimi ne zaman açıklayacak soruları diye merakta bırakma)

    Cevapla
 8. Arkadaşlar 22 aralık diyor amma sınav bir hafta ertelendiği için bir hafta sonra açıklayabilirmiş bu Tarih 10 aralıkta ki sınavın sonuç tarihiymiş

  Cevapla
   1. İnşallah eski soruda çıkmış buna benzer kamyon doğru cevap sinirlerim bozuldu bir sonuçlar belli olsa artık.inşallah hepimiz geçeriz sınav sitresi bitirdi bizi

    Cevapla
 9. Bazıları hem soruları eksik veriyor hemde aynılarını 2 kere yazıyorlar hiç kimse bence moralini bozmasın bunlara bakıp bunlardan bir kaçı kesin net cevaplar değil

  Cevapla
 10. Şimdi 147 ‘yi aradım 22.12.2016 tarihinde sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyormuş , büyük bir ihtimalle bugün sınav soru ve cevapları meb.gov.tr adresinden açıklanabilirmiş, takip edin yayınlanabilir kesin bir bilgi yok henüz elimizde Resmi Yazılı bir açıklama olmamakla birlikte 22.12.2016 da sonuçlar açıklanabilirmiş .

  Cevapla
 11. Alın yanlisinizi dogrunuzu bulun

  1. Mülkü anayola bağlayan yol ?
  2. Buzlanma işareti ne anlama gelir ?
  3. İçinde araba olan levha ne anlama gelir ?
  4.Otobusun bölünmüş yolda azami hızı?
  5.2 numaralı arabanın yapmaması gereken nedir ? yayalara yol vermemesi
  6.yaralanma riskini azaltır ? emniyet kemeri kullanmak
  7.hasta taşıyan özel araç geçiş üstünlüğünü nasıl elde eder ? sesli ve ışıklı ikaz
  8.araçta bulunması gereken belge ? tescil belgesi
  9.motorlu taşıtta bulunması gereken ? yangın söndürme ilk yardım çantası ve reflektör üçü de bulunur
  10.yakıt tüketimine sebep olmaz ? far
  11. otoparka girişi yasalktır lpgli araç
  12. şok pozisyonunda yapılır ? hava yolu açıklığı kontrol edilir
  13. taş sopa yara türü ? ezik yara
  14.kemik bütünlüğü bozulmuş ise kırık
  15. taşıma şekli rentekmiş 🙂
  16.kasisli yola giriş levhası ?
  17. bütün yasakların sonu levhası ?
  18. motorun zara görmesini engeller?motor yağı
  19.motor yağını temizler ? antfiriz
  20.sürücü dinlenme saati? 9 saat
  21. tüm karayolları levhası standart hale gelmeli ? karayolları gm
  22.kaza anında yaralanmayı önler ? hava yastığı
  23.vücüdun tamamında faaliyet gösteren sistem dolaşım
  24.yerdeki 50 yazısı azami hız sınır
  25.kusan kişi yan yatırılır
  26.kontak çevrildiğinde akü lambası çalışmazsa akü lambası bozuktur.
  27.çevreyi koruma
  28.arabanın parça sorusu amartisör
  29.ailesi ile yolculuk yapan adam sorumluluk sahibi değil
  30.trafikte davranış bütünü trafik adabı
  31.sürücü eğer yorgunsa başı düşüyor vs. mola verilmeli
  32.baş ve çeneye sert davranılmaz cevap 1 ve 3
  33.güzece uyarma sorusu trafik kültürüne göre uyarma
  34.emniyet kemeri kullanmak yaralanma ve ölümü engeller.
  35.arka arkaya araba. şekilli soru. takip mesafesini koru kendi şeridinde devam et
  36.yanıp sönen kırmızı ışık. dur kontrol et geç.
  37.ilk yardım neden yapılır. hastayı değerlendimek.
  38.trafik görevlisi ile konuşma vs. saygı
  39.huzurlu trafik için sergilenecek davranış hoşgörü
  40.bebekli soru ?
  41. karşındakini anlama vs. empati
  42.frene basıldığında fren lambası yanmıyorsa?
  43.trafikte hangisi öncelikli dikkate alınmalı trafik görevlisi
  44. sebest kavşakta geçiş hakkı kimin şekilli soru ?
  45.şekill soru geçiş hakkı kimin ?
  46.turnike ne zaman yapılmaz ?
  47.marş motoru çalışmıyprsa ? akü boşalmıştır.
  48.geri dönüş lambaları yanmıyorsa, flanşör bozuk
  49.sürücü araçtan çıkarılırken ? başçene vücut bütünlüğü korunur
  50.araba lastikler eski ise ? trafik kazası olabilir.

  Cevapla
 12. sorumluluk tirafikte birbirinini uyarma rentek antafriz 90kilommetre 50 en fazla azami hızı cocuklarda agız burun kaplıcak solunum motor yagı kontak arazalı gizli buzlanma cevrehakkı musur motor siklet haricinde motorlu tasıt giremez kasıslı yol gevsek sev hız sınırlama sonu ana yol tali yol yayaya gecıt hakkı aralıkta yanıp sonn kırmızı ısık tırafik uygunsa gecmeli gecis ustunlugu otomobil

  Cevapla
 13. Arkadaşlar hepinize başarılar dilerim inşallah hepimiz kazanırız bide soruların cevaplarını bilen varsa arkadaşlar buraya yazsın ne kadar yanlış yaptığımızı bilelim

  Cevapla
 14. gerçekten bu kadar olmaz. soru ve cevapları açıklasalar bari biz de önümüzü görürürz. şimdi herkes ayrı bir cevap yazıyor kafam iyice karıştıı

  Cevapla
 15. Arkadaslar sizleee rica ediyorum su sinav sorularini tam hepsini bile veya bildigi kadarini atsin varya icim daraldi kalacakmiyim gececekmiyim diye

  Cevapla
 16. hepiniz susun biliyorumki burda 4 5 kisi yanlıs soruları veriyolar milletle alay etmeyin lütfen insanlar burda sınavdan kaldım şüpesine düşüyor lütfen yapmayın….

  Cevapla
 17. Alo 147 aradim sonuclar 22 aralik aciklanmasi bekleniliyor dediler sorulari da bu hafta icerisinde dediler insallah kazaniriz.

  Cevapla
  1. 1 ezik
   2 kırık
   3remlik
   4hava yastığı
   5mola vermeli
   6yayaya yol vermeli
   7far ayar
   8buzlanma işareri *
   9 90 kilometre
   10 azami 50 km
   11amörtisör
   12 geçiş hakkı otomobil
   13 durur ve kontrollü geçer
   14 trafik görevlisi
   15 ışıklı ve sesli uyarma
   16 takip mesafesini koruyarak öndeki aracı takip eder
   17 baskı yeterliyse turnike uygulanmaz ( 1. Soru idi)
   18 reflektör çanta yangın tüpü üçüde bulunur
   19 karayolları
   20 bütün yasakların sonu (/)
   21 mopet hariç motorlu taşıtlar giremez
   22 9 saat
   23 geçiş yolu
   24kasisli yol
   25 emniyet kemeri
   26 baş çene korunur
   27 trafik adabı
   28 antifriz
   29 eski lastikler kaza riskini arttırır

   30 araç tescil kartı
   31 hava yolu açıklığı kontrol edilir
   32 saygılı olma
   33 motor yağı
   34 akü lambası
   35 bebeklerde ağız burun ağızla kapatılır
   36 lpgli
   37 kusan yan yatırılır ( niye kusuyorsa artık)
   38 fren müşürü

   Cevapla
 18. ARKADASLAR MEB İ ARAYALIM LÜTFEN ALO 147 VE NEDEN BU KADAR BEKLETTIKLERINI DILE GETIRELIM LÜTFEN BUGÜN BÖYLE BIR TEPKİ KOYDUK ORTAYA LÜTFEN ARAMALARI ÇOĞALTALIM KI SORU VE CEVAPLARI VERSİNLER. YOKSA KİMSE UMURSAMIYOR DİYE DAHA DA MERAK İÇİNDE BIRAKIRLAR BİZLERİ..

  Cevapla
 19. Arkadaşlar o kol sargısı olanda soruda turnike uygulanmaz diyordu uzuv kopması uzuv kopmasını araştırın doğru cevap kesin o

  Cevapla
    1. Sen hemşiresin bişey bilmiyon tek ilk yardımcı nasıl tek başına onu taşır benim sorum doğru tek kişi orda diyordu ben onu yaptım:)

     Cevapla
 20. Kardeşim anlamıyorum soruda yerleşim yeri içinde otobüs hız sınırını soruyor otoyoldaki hız sınırını sormuyor yerleşim yeri içinde otobüs hız sınırı 50 diyor heryerde

  Cevapla
  1. Fırat kardeş mrb bn sorulara bakiyorum sanki bi soru eksik arkadan arabaya vurma sorusu olacakti sanki var gibiydi asli kusurluydu cvp galiba

   Cevapla
  1. Sorular. Açıklandımı. Arkadaşlar

   Atie 2 saat önce
   Kirik olcakti
   Bebek sorusuda d şikki agizla burun die bse vardi o olckti

   0 Beğen Yanıtla

   Cevapla
 21. Tek sorum arkadaşkar 3 araba birde motor vardı L kitapcık sorusu hangisi gecer diye ben motor yaptım cunku herkes sağına yol cermeli diyordu kontrolsğz kavlak olunca doğru gangisi sizce ?

  Cevapla
 22. 1/geciş yolu 2/yayalara yol vermesi
  3/öncelik otomabilin kamyonet sola dönmek istedi icin otamabile öncelik vermek zorunda ok işareti solu gösteriyodu
  4/takip masafesine uymalı seridini izlemeli devamlı yol cizgisi olan virajlı bı yol vardı
  5/motorsikletler hariç motorlu tasıtlar giremez
  6/90 km hzla giden motorsikletlinin takip masefesini soruyodu oda 45
  7/aksine bir işaret yoksa bölünmüs iki yönlü karayolunda otobusun hız (90) dır
  8/yol üzerinde 50 vardı oda enyüksek hız sınırı.(50) dir
  9/hosgörülü
  10/aracı hızlı kullanma ailesinin canı tehlikeye sokma vs hangisine sahip degildir bir soru vardı (sorumluluk cevap
  11/ters yöne giren kişi diye bir soru vardı uyarmak birbirini cevap
  12/ranteks aractan cıkarılma nın cvp ı
  13/kırık
  14/bayılan kişi kusuyosa yan yatırılır
  15/ eskimiş teker neye sebeb olur trafik kazasına cevap
  16/fasılalı yanan kırmızı ısık da durup yol kontrol ediler dikkatli gecilir cevap
  17/bebeklerde sunni olayıda agız burun birlikte alınır üflenir cvp hatırlamıyom ama buna benzeyen bişey
  18/aracta bulunması gerekenler 1.reflektör.2.ilk yardım cantası.3.yangın söndürme tüpü.cvp..1.2.3 hepsi yani olcak
  19/hava yastıgı..
  20/emniyet kemeri
  21/tas sopa vurmalırı diye bir soru vardı oda ezikli yaralar
  22/kasisli yol
  23/cevre koruma
  24/bi arac resmi vardi yaylı olan kısımda soru isareti olan kısma amartisor cevap
  25/trafik edabı
  26/yayalara yol vermesi
  27/donmayı engeleyen antifiriz dir cvp
  28/ehliyet kemeri
  29/motor yagı
  30/fren minisürü
  31/gözleri kapanyo uyuyor gibi soru vardı oda mola vermeli cevap
  32/bütün yasakların kısıtlamaların sonı işareti cevap (/)
  33/kara yolları müdürlügü
  34/sesli el kol hareketleriyle ışıklı ikaz kullanarak
  35/otaparklara LPG li araclar giremez
  36/far ayarı yakıt cok yakmaya sebeb olmaz
  37/empati kurmak
  39/dolasım sistemi
  40/iklim kosulları levhası kar işareti olan (*)
  41/araç tescil belgesini yanında bulundurmak zorunda
  42/4.5 ton arac kullanan kac saat arac sürer vs bi soru vardı 9 saat cvp
  43/yorgun gözlerinin kapanması la ilgili bir soru vardı mola vermeli cevap …
  44/trafik polisine uymalı
  45/bas cene pozizyonu vardı sert müdale yapilmıca icin 2 yanlıstır 1.3 olcak cevap hepsi degil yani
  46/aküyle ilgili soroyu ben ısıkların calısmaması yaptım emin degelim bundan
  47/bir kol vardı sarılı büyük kanama varsa durdulur zorlu gitce yere sevk edilir yaptım emin degilim bundan da
  bu dediklerim aklıma gelenler ve cvp ladıklarım emin olmadıklarımı cvp yanında acıkladım digerlerinide hatırlamıyom demediklerim var 3 tane

  Cevapla