SRC

26 Şubat 2017 SRC Sınav Soruları ve Cevapları

 

26 Şubat 2017 Src Sınav Soruları ve Cevapları

2017 yılında 4 tane yapılacak olan SRC sınavlarının ikincisi 26 Şubat 2017 Pazar günü yapılacak. 2017 yılının birinci Src sınavları 22 ocak 2017 tarihinde yapıldı. Src sınavı yapılır yapılmaz sorular sitemiz üzerinde yorumlanmaya başlanacaktır.

26 Şubat 2017 Src Sınavına Kalan Süre:

26 Şubat 2017 Src Sınavı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Src sınavı için başvuruların yapılacağı tarih aralıkları 2 0cak-5 şubat 2017 arasındadır. 26 Şubat 2017 src sınavı için en son para yatırma tarihi ise 8 Şubat 2017 Çarşamba günüdür.

SRC Sınavı için Harç Ücreti Ne Kadar, Harç Ücreti Nereye Yatırılır?

2 ocak ile 5 şubat arasında başvurunuzu yaptıktan sonra harç ücreti yatırmanız gerekmektedir. Src sınavı için harç ücreti tutarı 40 TL dir. Src sınav harcını yatırmanın en son tarihi ise 8 şubat 2017’dir. 26 Şubat ve diğer SRC sınavları için harç ücretleri Halkbank şubelerinden ya da halkbank internet bankacılığı işlemlerinden yatırılmaktadır.

Src Sınavı Giriş Belgesi Ne Zaman Çıkar?

Src Sınav giriş belgesini, sınavın yapılacağı tarih olan 26 şubat tarihinden 1 hafta kadar önce kursunuzdan elden almalısınız.

SRC Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkartılır?

Src sınavına girecek adaylar, sınava giriş belgelerini e-devlet şifreleri ile www.turkiye.gov.tr web adresinden ya da sertifikalarını aldıkları kursları vasıtasıyla kamu.turkiye.gov.tr web adresinden çıktılarını alabilirler.

Src Sınavı Saat Kaçta Başlar, Hangi Kurallara Uymam Gerekir?

Src sınavları saat 10:30 da başlar ve 1 saat sürer. Src sınavlarına en fazla 15 dakika geç girebilirsiniz. Sınav giriş belgeniz ve soğuk damgalı herhangi bir kimliğiniz (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi) yanınızda bulunması zorunludur. Bu iki belgeden herhangi biri olmayan sınava giremez. Src sınavında ilk 20 dakika salondan çıkış yasaktır.

Src Sınavından Geçmek için Kaç Puan Almalıyım?

Src sınavında çıkan 50 sorudan en az 30 tanesini cevaplamanız gerekmektedir. Src sınavında her sorunun puan değeri 2’dir. Src sınavından geçme notu 60’dır. Yanlışlar doğruları götürmez.

Src Sınav Sorularını Kim Hazırlar?

Src sınav soruları ulaştırma bakanlığı tarafından GAZİSEM – Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezine yaptırılmaktadır. Soruları gazi üniversitesi hazırlar.

26 Şubat 2017 Src sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

26 şubat 2017 pazar günü yapılacak SRC sınav sonuçlarının mart ayının ilk haftası açıklanması beklenmektedir. SRC sınav sonuçları sadece sınava giren adaylar tarafından e-devlet üzerinden sorgulanabilir.

89 Yorum

 1. bende 09 04 2017 sinava girdim 78 almisim ama e devletten gorunmuyor nasil iş anlamadm kimsede bisey demiyor bilen varmi acaba

  Cevapla
 2. Bir bakkalı Eskiciyi Tavukcuyu kasabı manavı Terziyi hatta bir cifciyi besiciyi neden sınava sokmuyorlar onlarda sınava tabi olsun niçin söfür niçin biz

  Cevapla
 3. kardeşlerim bnde cok emindim hatta sınadayken bunlar kesin dogru diye işeretledım bnm hesabıma gore bende gecıyorum ama bnde 48 almişim şoka ugradım

  Cevapla
 4. Bende 09.04.2017 de sınava girdim kaldınız dediler 60 almısım ben kendimden emindim oysaki soruların çoğu çalıştım yerden çıktı ama kaldım

  Cevapla
 5. Allah … versin sayelerinde meslegimizi yapamiyoruz ehliyet aldiriyolar, üstüne belge üstüne belge

  Cevapla
 6. Slm arkadaşlar iki defa üst üste 48 aldım nasıl oluyor bu bu işte bi yanlışlık var her bide su ehliyet tarihi 2003 kaldırdırılsın sınav kalksın

  Cevapla
 7. Kardesler belkide garenti dedigimiz yanlisti hemen eksi dusunmeyeli bende kaldim 48 puanda ben almisim biraktilar iste

  Cevapla
 8. sahtekarlar sırf para kopartmak için gecirmiyorlar sorularda 3 tane yanlısım vardı 58 almışım hepsinin..

  Cevapla
  1. Kardesim bende 17 soru garanti bildim benide 48 puanla birakmıslar bu nasıl oluyo anlamadım ankaraya dilekce yazdım

   Cevapla