BLOG

27 Ağustos 2016 Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgula

Ehliyet sınavı sonuçlarına ulaşmak için TC Kimlik Numaranız ile sorgulama yapmanız gerekmektedir. Son ehliyet sınavı olan ve 27 Ağustos tarihinde yapılan 27 Ağustos 2016 Ehliyet sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki ilgili linkten ehliyet sınav sonucunuzu görebilirsiniz. Linkte Milli Eğitim Bakanlığı sayfasına girerek TC kimlik no ve ilgili güvenlik kodunu girip 27 Ağustos Ehliyet sınav sonuçlarını görebilirsiniz.

27 ağustos ehliyet sınav sonuçları sorgulama linki

Ehliyet sınav sonuçları

27 Ağustos 2016 Ehliyet Sınavı Trafik Soruları

27 Ağustos 2016 Ehliyet Sınavı Motor soruları Çöz

27 Ağustos 2016 Ehliyet Sınavı İlk Yardım Soruları

27 Ağustos 2016 Ehliyet Sınavı Trafik Adabı Soruları

27 ağustos 2016 ehliyet sınav sonuçları hangi gün açıklanır?

Ehliyet sınav sonuçları genelde yazılı ehliyet sınav tarihinden en fazla 12 gün sonra açıklanmaktadır. Yani 27 Ağustos 2016 Ehliyet sınav sonuçları da en geç Eylül başına kadar açıklanmış olacaktır.

27 ağustos ehliyet sınavından başarılı olmak için en az 35 soruyu doğru yapıp 70 puan almak koşuluyla sınavdan geçersiniz. Yazılı ehliyet sınavını geçtikten yaklaşık 2 yada 3 hafta sonra yani 24-25 Eylül 2016  ve 01-02 Ekim 2016 tarihlerinde ana direksiyon sınavına girip bundan da başarılı olduğunuz takdirde ehliyetinize kavuşabilirsiniz. Darbe girişiminden dolayı yapılamayan 16 Temmuz ehliyet sınavına giremeyenler de 27 ağustos ehliyet sınavına gireceğinden aday yoğunluğu yaşanacak. Bu sebepten dolayı direksiyon sınavları da yoğun ve kalabalık olacaktır. Bu yüzden direksiyon sınav tarihiniz daha da uzayabilir. Bu açıdan kesin direksiyon sınav tarihinizi sürücü kursunuzdan öğrenin.

27 ağustos ehliyet sınavından başarısız olan sürücü adayları bir sonraki ehliyet sınavı 8 ekim 2016 ehliyet sınavına girebilirler. Yazılı ehliyet sınav ücreti 60 TL dir. Yazılı ehliyet sınavına 4 kez girme hakkınız vardır.

27 ağustos ehliyet sınavını geçerseniz 70 TL olan direksiyon sınav ücretini ödeyerek uygulama direksiyon sınavına girersiniz. İlgili makalemi okuyabilirsiniz.

Direksiyon Sınavından Geçmek için yapmanız gerekenler

244 Yorum

 1. selam tüm sorular kafa karıştırıcı yanlış yönetim ülkesin, Avrupa’da 25 soru var 3 yanlış hakkınız var

  Cevapla
 2. Arkadaşlar milleti açıklandı diye kandırmayın.Bakıyorum hiçbir şekilde açıklanma yok.İnsanları kandırarak zevk mi alıyosunuz.

  Cevapla
  1. sonuçları nasıl öğreneceğiz kurs yerimden açıklandı mesajı geldi fakat ben göremiyorum yardım edebilirmisiniz

   Cevapla
 3. Ya açıklansada kurtulsak artık nedir bu bekleyiş, doğrularım belli geçtim sınavdan ama yinede resmi sonuçları görmek istiyorum.

  Cevapla
 4. Arkadaşlar 147 yi arayın bilgi verirler size. Ben saat 9 da aradım ilerleyen saatlerde açıklanacak dediler. Sonuçları meb.gov.tr adresinden sınavlar bölümünde moturlu taşıtlar sınavı diye bir başlık var oradan TC. Numarasıyla öğrenebilirsiniz.
  Umarım tüm arkadaşlar geçmiştir.

  Cevapla
 5. toplam 6 yanlışım var veeee 88 ile geçiyorum ama genede işimde bi kuşku var sankı kaydırma yaptım gibi hissediyorum hayırlısı bakalım

  Cevapla
 6. Arkadaşlar k kitapçığı benimki bir soruda takıldım alkulu olanınamı araç kulanılmasına izin verilir yoksa kör olaninamı bilen varmı cevap ne sorular paylaşılmış ben o soruları görmedim bilginiz varmı 2 soru yok

  Cevapla
 7. 46 doğru yapmışım ohaa bu kadar beklemiyordum 92 almış oldum ilk girişimci valla harika oldu kaldı direksiyon sınavı sonra kendi arabamla üniversite diş hekimliği fakültesine gidecem bir ay sonra

  Cevapla
 8. arkadaşlar a2 ehlitten girenwarmii sınava internetten bakıyorum cozmedigim sorular war trafik adabı bende yoktu

  Cevapla
 9. İnşallah geçiyorum 80 garanti fazlası olabilir inşallah arkadaşlar sorular kolaydı ama şaşırtmalıydı o şişme miydi burkulma arkadaşlar aklım bir tek onda kaldı

  Cevapla
 10. 42 net dogruyla allahın izniyle geçiyorum bu sevinci sınava girip basarıslık olan arkadaslara nasip etsin 😀 😀 😀

  Cevapla