TRAFIK SORULARI

7 Ekim 2017 Ehliyet Sınav Soru ve Cevapları

7 Ekim 2017 Ehliyet sınavına hazırlanan tüm sürücü adaylarına başarılar diliyoruz. 7 Ekim ehliyet sınavı için bir buluşma noktasında olduğunuzu unutmayınız. Sitemizde ehliyet almayı kafasına koyan tüm sürücü adayları için kafalarındaki soruları cevaplandıracak bilgiler mevcuttur.

7 Ekim ehliyet soruları çöz

7 Ekim ehliyet sınavına girecek adaylarımıza en büyük tavsiyemiz kurslarınızın verdiği teorik eğitimlere katılmanız ve bol bol çıkmış ehliyet sınav sorusu çözmenizdir.

7 Ekim 2017 Ehliyet sınavı cumartesi günü 14:00’te başlayacak olup 1 saat sürecek ve 15:00’de bitecektir. Unutmayın ehliyet sınavına geç gelenler sınava alınmaz, bu noktayı unutmayın.

7 Ekim Ehliyet sınavına gelirken sınava giriş belgeniz ve kimliğiniz yanınızda mutlaka olmalı, yumuşak uçlu kalem, silgi, kalem tıraş gibi kırtasiye ihtiyaçlarınızı da unutmayın. Cep telefonu da ya getirmeyin ya da önce emanet alan yere bırakınız.

7 Ekim Ehliyet sınav soruları sınav yapıldıktan 3-5 gün sonra açıklanacaktır. Ehliyet sınav soruları açıklandığında sitemiz üzerinden soruları çözebilirsiniz. 7 Ekim ehliyet sınav sonuçları da 10-12 gün sonra açıklanır.

Ehliyet sınavında 50 soru çıkacak ve bu 50 sorudan; 12’si, ilk yardım, 23’ ü Trafik, 9’u motor ve 6’sı trafik adabı soru grubudur. Sınavdan geçmek için en az 35 soruyu doğru yapmanız ve en az 70 puan almanız gerekir. Ehliyet sınavında yanlışlar doğruları götürmez.

Çıkmış Ehliyet Soruları Çözün

7 Ekim ehliyet sınavı ücretlerine gelirsek, teorik sınav ücreti 70 ve geçmeniz durumunda da direksiyon sınav ücreti 80 TL dir.

7 Ekim 2017 ehliyet sınavından kalırsanız 23 Aralık 2017 Cumartesi yapılacak olan ehliyet sınavını beklemek durumundasınız.

159 Yorum

 1. Arkadaslar hemen hemen hepimiz elfreni cekik sorusuna dogru cevap vermisik ki bence cevabimiz dogru fakat soruyu iptal ettikleri icin 68.388 puanla biraktilar iptal edilen soruyu dogru olarak degerlendirmeleri gerekiyo ama oyle yapmadilar hakkimiz yendi gereken yerlere itiraz yaptim insallah hakkimiz olani puani geri verirler

  Cevapla
 2. 7 ekim sınav soruları baya bi karışıktı kendimden emin olarak sınava girdiğim halde baya bi zorlandım

  Cevapla
 3. Kısmi Tıkanma Belirtileri
  • Öksürür.
  • Nefes alabilir.
  • Konuşabilir.
  • Bu durumda hastaya dokunulmaz, arkasında durulur, öksürmeye teşvik edilir, öncelikle bulunduğu pozisyonda bırakılır,
  • Solunum ve öksürük zayıflıyorsa ya da kaybolursa ve morarma saptanırsa derhal girişimde bulunulmalıdır,
  • Belirgin bir yabancı cisim, yerinden çıkmış veya gevşemiş takma dişleri varsa bunlar yerinden çıkarılır.
  • Eğer yabancı cisim görülemiyorsa ve hastanın durumu kötüye gidiyorsa tam tıkanmada anlatılan uygulamalara başlanır.

  Cevapla
  1. Senin dedigin soruda yanlis hatirlamiyorsam.daralan yol levhasi ve karsidan gelene yol ver levhasi vardi.ve gecis hakkini kendi kullanmamali ayni sorudan bahsediyosak.

   Cevapla
 4. Soruların hiçbiri yok aklımda siz yazdikca geliyor şu an tahmini 30 doğdum var ama net değil büyük bir ihtimal bende kaldım 😢😢😟😟😟😟

  Cevapla
 5. Arkadaşlar bence geciş hakki ve geciş ustunlugunu karistiyoruz.Polis tali yoldan gelip ana yola dalamaz.Sag tarafinda tabelada yol ver isareti vardi.Soruda gecis ustunlugu deseydi bence polisti ama gecis hakki diyo yol anayoldakilerindir.

  Cevapla
  1. Delici göğüs yaralanmalarında kazazedeye, aşağıdaki pozisyonlardan hangisi verilir(çene aşağı doru yarı oturuş pozisyonu) olmalı.

   Cevapla
 6. Arkadaşlar ben antifirizin görevi olarak su soğutmak ve krozyonları önlemek işaretledim motoru korur diye bir şık daha vardı onu eledim siz naptnz ?

  Cevapla
 7. Sara krizi geçiren bi hastaya müdehale de bulunulmaz.yani Cevap krizin geçmesini beklemek olucaktı. Kan şekeri düşüklüğü nabız yavaşlaması. Motorun yağının üzerine yağ konulması motorun aşınması ve camurlasmasi. Lpg li ve patlama riski olan aracta çıkarılma sorusu rentek manevrası. Buji is zamanında ateşleme yapar . Geçiş üstünlüğü olan organ doku nakil aracı . Fedekarlik cevabı olan bi soru vardı . El freninin çekili olduğunu gösteren simge soruşu vardı . Diferansiyelin görevleri ile ilgili bi soru vardı ama cevabı hatırlamıyorum suan . Hatali park yapmıştır sorusu 2 3 olucak çünkü tabela var nasıl park etmenin doğru olduğunu gösteren . Cevabın kamyon olduğu bir soru vardı çünkü kamyonun öndeki aracı geçmesinin yasak olduğunu gösteren levha vardı soruda . Delici göğüs yaralanmalarla ilgili bi soru vardı yarı oturur pozisyon olmalı cevap . Hangisinde motor durdurulmaz demiş yakıt lambası yanan olucaktır. Hangileri aslı kusur sayılır diye bi soru vardı cevap hepsi olmalı . Verilenler için ne soylenir gibi bi soru vardı . Ben ikiside yanlış yaptım yolcu taşıma aracı kapasitesinden fazla yolcu alıp yerleşim yerinde indirir diye bi şey vardı diğerini hatırlıyorum ama ikiSide yanlış dedim . Burun kanamasi olan soru yaralı hafif öne eğilir olucak cevap . Öksüren ve konuşabilen birine ilk yardım aslında oksurmeye teşvik etmek ama öksürüğü için sırtına vurmak yaptım cevabı sasırtıma sorusu diye 🙂 . Emniyetin görevi sorusunu ben yanlış yaptım ama doğru cevap tescil belGesi . Otoyolda otobus 100 km olcak di . Tehlikeli araçlar için olan ida ben yanlış yaptım kitaba baktım 50 mt mesafe bırakmak zorundaymış malesef ben 30 yaptım .s
  Rot balans ayarıyla ilgili soru araba titreşimli çalışır olarak verdim cevap . Radyatör suyuyla ilgili soru termostat yaptım tabela olan bi soru vardı kisitlamayi bildirir gibi girişi olmayan yol levhası olcak . Emniyet kemeriyle ilgili bi soru vardı çocuklardaki temel yaşam desteği hakkındaki soruyu da yanlış yaptım sanırım emin değilm göğse başı yapılıp göğsün % oranında aşağı indiğini yaptım ama hiç emin değilim bundan . Kan lâ ilgili sorunun cevabı vücut direncini düşürür olakti . Bi soruda boşluk birakilan yere empati olçaktı hatirladiklarim bunlar . Bu zamana kadar çıkan soruları çözdüm hep ama bu sınav farkliydi gerçekten . Kelime oyunu çok yapilmışti . Sağlıkta çıkmaz denen heryer kitapçıkta vardı yani allah herkezin gönlüne göre versin ne diyeyim .

  Cevapla
  1. Buji hangi zamanda ateşleme yapar demiyordu hangi zamandan sonra ateşleme yapar diye sormuştu yani sıkıştırma

   Cevapla
 8. Yüzde basi-sah damari 2 solunumu olmayan- renkten manevrası 3solunum zorluğu çeken ilk müdahale- sırtından 5 defa avuç içi ile vurma 4 sara krizi- çene açılır 5 cocuklarda ilk yardim- heimlek manevrası 6 şekeri düşen hasta- nabız yavaslar 7 emniyet kemeri8 ayırıcı 9 bir numaralı araç hatalı park 10 el freni vekili işareti 11 benzin göstergesi 12 kirmizi yuvarlak işaret levhası yasaklama13kamyon hatalı 14once polis aracı daha sonra anayoldaki sonra kamyon sonra diğer araç 15gevsek sev 16yag camurlama yapar17arac çekme isareti18 mali sigorta19 burnu kanayan- baş hafif one20 on kol

  Cevapla
 9. Sah damari
  Rentek manevrası
  Tehlikeli madde taşıyan soru 50m takip m.
  Evliye kemeri
  Yangın söndürücü
  El freni çekiktir
  Sara hastalığı sorusu kendi kendine birakirilir
  Şeker düşerse nabız yavaşlar
  On kol kemiği
  Otobüs otoyolda azami hızı 100
  Geçiş önceliği
  2-4-3-1 polis kamyon otobüs araba

  Cevapla
 10. sara hastalığına nasıl müdahale edilmeli diye bir soru vardı cevabı ceneyi elimizle acmaya çalışmak olacak

  Cevapla
 11. Onkol
  Fedakarlik feragat
  Empati
  Takip mesafesi 30
  Otobusun azami hizi 90
  Emniyet kemeri
  yangin tüpü
  Seker düştüğünde nabiz duser yaptim

  Cevapla
 12. Ikaz lambalarindan hangisi yaniyorsa aracin hemen durdurlurmasi gerekmez gibi bir soru vardi yakit lambasi

  Birde motor yagi bittikce eklenirse ne olur tarzinda bir soru vardi cvbini verirseniz sevinirim

  Cevapla
 13. 1-Kısmı tıkanma…..oksurme
  2-Ateşleme….. sıkıştırma
  3-Gevşek zemin
  4-Araç durdurulmaz… Yakıt göstergesi
  5-On kol kırığı
  6-Şah damar
  7-Empati
  8- para cezası
  9-yasak ve sınırlama bildirir…..daire içi boş kırmızı olan
  10-ayirici
  11-yangin tipi
  12-termostat
  13-tescil belgesi… emniyet
  14-delici göğüs yaralnamsi… temiz bez
  15-otibus otoyolda 100
  16-burun kanaması
  17-antifiriz sorusu
  18-rantek manevrası
  19-balas
  20-hatali park
  21- parkın yaşla olduğu yerde…. araba çekilir
  22-diferansiyel… Yakıt tüketimi
  23-gece görüş yeterli… kısa far
  24-yuku %20 fazla, yolcu fazla taşıyan
  25-kanin görevi
  26- depo azalırsa yakıt tüketimi artar sorusu
  27-gecis hakkı
  28-cicuklarda solunum
  29-trafik adabı sorusu
  30-sagdan karalan yol… karşıdan gelene yol ver
  31-kamyon otomobili geçemez yasağı vardı kamyon geçmişti… sadece kamyon du yanlış geçen
  32-gecis üstünlüğü… organ taşıyan araç
  33-tehlikeli madde 60 km gidiyor takip mesafesi
  34-el freni simgesi vardı
  35-112 aranırken sakin olunmalı
  36-sara krizi
  37-seker düşünce.. yuzeysel solunum
  38-yabanci cisim olup olmadığı bilinmeden direk uygulama
  39-asli kusur…. hepsi olacakti
  40-gumrukten araç geçirilince.. zorunlu manlı sigortası
  41-emniyet kemeri
  42-feragat fedakarlık
  43-hosgoru
  44-cevre korumak için… araç bakımı kapalı ortamda olmali
  45-mitor yağı azalırsa üstüne ekleme yapılması… tortu2 birikip motora zarar vermesi
  Diğer soruları hatırlayanlar varsa yazabilir mi

  Cevapla
  1. Daire ici bos olan tasit trafigene kapali demek. Beyaz ortasinda cizgi olan yasaklama sinarlamyi bildirir

   Cevapla
  2. sürücü belgesi alınan tekrar trafige cıkarsa ne olur diye bisey vardi bende para cezası demiştim kesin dogrumu acaba cevabı bulamadım yaa

   Cevapla
   1. Sara krizi geçiren birine asla müdehale edilmez . Ve kriz geçene kadar yanında beklenir. Kitaptan da internetten de bakabilirsiniz.

    Cevapla
  1. hayır ya organ aracı olmalıydıı mantıken bı düşün organın aciliyetı daha muhumm kamu bekleyebılır 🙂

   Cevapla
 14. 1 ŞAH DAMAR 2 ÖN KOL 3 YAKIT İŞARETİ 4 PARK 3.2 YANLIŞ 5 ÇEKİ PARKT ETMEK 6 EHLİYET MEN 7 OTOBÜS TAKSİ KAMYON POLİS 8 GEÇİS ÜSTÜNLÜĞÜ ORGAN 9 OTOBÜS OTOYOLDA 100 10 GÜMRÜK TE MALİ İŞLERİ 11 EMPATİM 12 DEFRALİS YAKIT 13 ATEŞLEME

  Cevapla
 15. Sorular cok zordu sorulari okudukca aklima geliyo bu 2.girmemdi 29 temmuzda 68 aldim 1 soru daha yapamamisim bunda 58 alsam iyiydii cok zordu cokkk

  Cevapla
 16. Rentecj manevrası yangın tüpü gevşek malzemeli zemin emniyet genel müdürlüğü. El freni çekilmiştir cevabı solunum kontrolünde hemling manevrası kullanılmaz aklımda olan doğru düşündüğüm cevaplar bunlar

  Cevapla
 17. Arkadaşlar o soru ön kol olucakk bide otobüs otolyda azami hızı ,100
  Olucakk araçtan hasta çıkarma sorusu rentek manevrası olucakk

  Cevapla
  1. 3 araç park etmış bir resımlı soru vardı ben orda 2 tane yan yana olanı degılde sondakı duz park edenı işaretledım sanırım yanlış yaptım ama sebebı arabaların uç kısımları ana yolda idiler

   Cevapla
 18. tehlıkelı madde taşıyan bır araç 60 km hılza ilerlıyor takıp mesafesı ne olur buna benzer bır soruydu kafam karıştıı şıklar sanırım 20, 30,40,ve 50 ide ben kuralu aldım 30 dedım sice nedır

  Cevapla
   1. Direksiyon titreşim.empati.benzin göstergesi.el freni vekili.termostat.difransiyel sorusu.rentek.kamyon geçemez yanliz 1.trafikten men.arac tescil belgesi.mali sorumluluk sigortası.gevsek zemin yol tas firlatiyordu.sinirlama yuvarlak birseydi.organ nakil aracı.sakin olmak.yol daralıyor karşıdan gelen araçlara yol verme.yakini gösteren ışıklar. Geçis hakkımı kendi kullanmasi. Park sorusu vardı.emniyet kemeri.sikistirma.motoro çamur olur diye birşey vardi.solunum ata oturur gibi oturtmakta bence.şerit.asli kusur sorusu vardı.yangin söndürme cihazı.arac lastiği fren performansı vardi

    Cevapla
   2. normal araclar arasında evet 30 olacakama tehlikeli madde tasıyan arac oldugu icin 50 olacaktı sonradan baktım cevap 50

    Cevapla
   1. arkadaşar polis arabalı yol verme soru ilk otobus olmalı polis aracı talı yoldaydı otobus ve kamyon ana yolda idiler brdan gidersek dogru cevap çıkar ben oyle yaptım

    Cevapla
    1. Bende oyle dusunyorum.Polisin tabelasinda yolver isareti vardi.Anayola dalamaz.Ustelik soruda gecis hakkini soruyodu ustunlugunu degil.

     Cevapla
  1. geçiş hakkının üzeri çizilmiş ama polisın tepe lambasınında yandığı yönde bir çizim vardı çok çelişkili bi soru..

   Cevapla
 19. Bı resim vardı çocuğun kolu kırılmıştı turnike yapılmış o sorunun cevabı neydi bilen varmı ?

  Cevapla
   1. arkadaşım aklıma geldıı şekerı duştugunde hastanedekomada kalmıştı bır kaç gun bende ona ıstınaden nabız düşmesi dedım 🙂

    Cevapla