TRAFIK SORULARI

B Sınıfı Ehliyet Sınav Soruları Çöz

Ehliyet almak için yola çıkan tüm sürücü adaylarına başarılar diliyoruz. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Bu yola çıkan ve ehliyetini hızlı bir şekilde almak isteyen değerli ziyeretçilerimiz için hazırladığımız çıkmış ehliyet sorularından derlediğimiz sayfamızdasınız.

Aşağıda bulunan ehliyet testinde toplam 50 soru vardır. Meb tarafından yapılan ehliyet sınavında tüm sınıflar aynı sınava girerler. A1, A2, B, C ve D sınıfları aynı soruları çözeceğinden sorular ortaktır.

Ehliyet sınavında en az 35 doğru yapmanız gerekmektedir. Yani en az 70 puan ve üstünü alırsanız ehliyet sınavında başarılı olursunuz. Başla butonu ile ehliyet testimize başlayın ve sınav sonunda doğru ve yanlış sayınızı görün.

Ehliyet Sınavı Hazırlık Soruları

Başla
Tebrikler - Ehliyet Sınavı Hazırlık Soruları adlı sınavı başarıyla tamamladınız.Doğru  sayınız= %%SCORE%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

135 Yorum

 1. 50 soruda 40yapa biliyorum inşallah Allah izinle olur inşallah Allah nasip ederse bu işi yaparım herkese Allah yardımcı olsun

  Cevapla
 2. 50 de 41 dogru yaptim inslh sınavda böyle sorular cıkarsa kesın ehliyeti kazanırım herkes iyi simdiden kolay gelsin

  Cevapla
 3. yasemen sürücü kursu sayesinde 3 tane yanlış yaptım sadece derslere katıldım evde hiç kitaba bakmamama rağmen çok iyi anlattımı gerçekleştirdiler.

  TEŞEKKÜRLER YASEMEN SÜRÜCÜ KURSU

  Cevapla
 4. Kanamalarda kanın açık renkte ve kalp atımları ile uyumlu olarak kesik kesik akması, hangi tür kanama olduğunu gösterir? Cevap: Atardamar Soru Hatalı Değil Atardamar Kalp Atışına göre olduğu için kesik kesik kanama olur.

  Cevapla
  1. Kesinlikle yanlış soru atardamar kanaması açık kırmızı renkte ve fışkırarak akar sınavda da böyle sorarlarsa işimiz iş..

   Cevapla
 5. Merhba arkadaşlar bende 20 mayısta sınava girecem merak ettiğim hep aynı sorularmı soruluyor acaba yoksa sorularda değişiklik olurmu.

  Cevapla
  1. Siz galiba yazılı sınava gireceksiniz bende 9 nisanda elektronik sınava gireceğim Allah herkese kolaylık versin

   Cevapla
  1. malesef dostum en az 35 doğru olması lazım kalmışsın inş sınavda geçersin benımde 37 doğrum cıktı . bakalım herkeze başarılar.

   Cevapla