BLOG

Ehliyet Harçları Kart Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılır?

2018 kart ücretleri hangi bankaya yatırılır?

2016 yılından beri ehliyet sisteminde birçok değişiklik ve yeniliğe gidilmiştir. Ehliyet işlemlerinde banka bilgileri ise hep soru işareti olarak insanların kafasında yer işgal etmektedir. Ehliyet için ödemeler; Sürücü belgesi harcı, değerli kağıt bedeli ve hizmet bedeli olarak 3 kategoriye ayrılır.

İlk kez ehliyet alacak olan sürücü bu ehliyet ödemesini yapmak zorundalar. Yalnız burada önemli olan nokta bankaya ödeme yaptıktan sonra, mutlaka dekontu almanız ve dekontun üzerinde de “tahsil edilmiştir.” notunun olmasına ve kaşeli olmasına dikkat ediniz.

2018 ehliyet harç ücretleri

Ehliyetini yenileyecekler ise bu üç ödemeden değerli kağıt bedeli ve hizmet bedelini ödemeleri yeterli olacaktır. Ehliyet yenileme ücretleri ödeme işlemlerini banka şubesinden yapmak işinizi kolaylaştırır, çünkü bankalar online internet şubelerinde bu işlemler için henüz bir menü oluşturmadılar. Banka şubesine gidip 15 TL ücret ödemeniz yeterli.

Ehliyet harcını, değerli kağıt bedelini ve hizmet bedelini yatırabileceğiniz bankaların listesi aşağıdadır.

Sürücü Belgesi Harç ve Değerli Kağıt Bedeli Yatırılacak BankalarHizmet Bedeli Yatırılabilecek Bankalar (Türk polis teşkilatını güçlendirme vakfı için)
AKBANKAKBANK
AKTİF YATIRIM BANKASI AKTİF YATIRIM BANKASI 
ALBARAKA TÜRKALBARAKA TÜRK
ANADOLUBANK ANADOLUBANK 
FİNANSBANK FİNANSBANK 
ING BANK ING BANK 
KUVEYT TÜRKKUVEYT TÜRK
ŞEKERBANK ŞEKERBANK 
ZİRAAT BANKASI ZİRAAT BANKASI 
TEKSTİLBANK TEKSTİLBANK 
TÜRK EKONOMİ BANKASI TÜRK EKONOMİ BANKASI 
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI 
HALKBANKHALKBANK
VAKIFBANKVAKIFBANK
TÜRKİYE İŞ BANKASI
YAPI VE KREDİ
GARANTİ BANKASI
HSBC
DENİZBANK
CITIBANK
ZİRAAT KATILIM BANKASI
ALTERNATİFBANK
ARAP TÜRK BANKASI
BURGAN BANK
FİBABANKA
ODEA BANK
TURKISHBANK
TURKLAND BANK

Türk polis teşkilatını güçlendirme vakfı için eğer yukarıdaki bankalar ilçenizde yoksa sürücü belgesi hizmet bedeli ziraat bankası şubelerine ödenebilecektir.

10 Yorum

 1. Yıl olmuş 2017 banka şubelerinde sürünüyorum şu anda 15 tl yatırıp ehliyet yenileme için. Cep şubesinden al kredi kartından al bu ne rezilliktir. 150 lira vereyim ama kredi kartımdan alın benim yarım günümü hiç ettiniz. Ayrıca hiçbir özel banka almıyor. Vakıf ve halk diyorlar sadece

  Cevapla
 2. Bu ne iştir ben halk bankasına gittim 111 sıra fişi çıktı saatlerce bekledim bende halk bankasının kartı olmadığı için sıra gelmedi bende çıktım ALLAH BÜTÜN BANKALARIN ..

  Cevapla
 3. Polis teşkikat vakfını nereye ödeyecez ya ziraata yatırdım 500 tlyi ama 22 tl daha ödemem lazım ziraat almadı onu

  Cevapla
  1. Merhaba Mehmet bey acaba sorunlu demenizdeki neden nedir ben bugün yatırdım fakat 2 tane dekont verdiler, burada 3 ayrı şey yazıyor acaba birisi eksik midir diye düşündüm de belki o nedenden ötürü demişsinizdir

   Cevapla