EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

10 ŞUBAT 2018 EHLİYET SINAV SONUÇLARINI SORGULAMA SAYFASI

ehliyet-sinav-sonucu-ogrenme

Ehliyet sınav sonuçları bu sayfamızdan öğrenilebilir. Meb tarafından yapılan yazılı ehliyet sınavları her sınavdan yaklaşık 10 gün sonra açıklanmaktadır. 10 Şubat ehliyet sınavı da sonuçları da 22 Şubat tarihinde açıklanması beklenmektedir. Ehliyet sınavından 70 puan ve üzeri alan sürücü adayları başarılı sayılır.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı ehliyet sınavlarının sonuçlarını sınavdan yaklaşık 10 gün sonra açıklar. Verilen linkten ilgili tarihli Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı, Sınav Sonuç Bilgileri linkine tıklayıp T.C Kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu girerek ehliyet sınav sonucunuzu görebilirsiniz.

10 ŞUBAT EHLİYET  SINAV SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM

 

Linke tıklayarak Ehliyet Sınav Sonuçlarını öğrenebilirsiniz.. tıklayın

10 ŞUBAT 2018 EHLİYET SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR ? 

10 Şubat ehliyet sınav sonuçları 22 şubat perşembe gibi açıklanır diye bekliyoruz. Sınavdan başarılı olabilmeniz için en az 70 puan almak gerekmekte. Ehliyet sınavından geçemeyen adaylar için bir sonraki ehliyet sınavı tarihi 21 Nisan 2018 cumartesidir.

Ehliyet sınavına itiraz edebilir miyim? sorusuna cevap verecek olursak; Ehliyet sınavındaki sorulara, cevap anahtarına ya da sınav sonucunuza itiraz edebilmeniz için sorular internette yayınlandıktan sonraki 10 gün içinde 20 TL ücreti ile dilekçeyle yapılabilir.

10 Şubat 2018 Ehliyet Sınavının Direksiyon Sınavı Tarihleri

10 Şubat yazılı sınavını geçenler 2-3 hafta sonra direksiyon sınavına girecekler. Ehliyet sınavından geçmedikçe direksiyon sınavına giremezsiniz. Yazılı sınavdan 4 kere başarısız olabilirsiniz. 4. defa başarısız olduysanız kursa yeniden yazılıp yeni dosya açtırmanız gerekir.

10 Şubat ehliyet sınavında başarılı olan sürücü adayları 3-4 Mart ve 10-11 Mart 2018 tarihlerinde muhtemelen direksiyon sınavına gireceklerdir.

94 Yorum