BLOG

Kırmızı Işıkta Geçme Cezası Ne Kadar?

2018 Kırmızı Işıkta Geçme Cezası Ne Kadar?

Kırmızı ışıkta geçmenin cezası ne kadar? Kırmızı ışık cezası ne zaman gelir? Kırmızı ışık cezasının erken ödeme ile ne kadar olur? Kırmızı ışık cezası eds, Kırmızı ışık ihlaliyle ilgili tüm sorulara cevaplar yazımızda.

Kırmızı Işık İhlali; kırmızı ışık yanarken trafik ışığını görmeden veya kasti bir şekilde kırmıı ışık yanarken geçen araç sürücüleri kırmızı ışıkta geçme ihlalini yapmış sayılırlar.

Ayrıca ülkemizde yaşanan ölümlü veya yaralanmalı trafik kazalarının bir kısmı kırmızı ışık ihlalinden kaynaklanmaktadır.

2018 Kırmızı ışıkta geçmenin cezası nedir?

2018 yılında iğneden ipliğe gelen zamlardan kırmızı ışık cezası da nasibini aldı.

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücülere 2018 yılında 2017 yılına göre %14.47 zamlanarak 235 TL oldu. Kırmızı ışık cezası yiyen bir sürücü cezanın kendine tebliğinden sonra 15 gün içinde öderse ceza %25 düşecek ve 176 TL ödeyecektir, ayrıca eğer trafik polisi tarafından kesilirse sürücünün ehliyetinde 20 ceza puanı işlenir. Eğer EDS ile kırmızı ışıkta geçerseniz ceza puanı olmaz.

Kırmızı ışıkta geçtim, ceza ne zaman gelir?

Kırmızı ışık ihlali cezaları yaklaşık 1 hafta-10 gün içinde ikametgah adresinize gelir. Eğer kırmızı ışık ihlali cezası 10 gün içinde gelmezse mahkemeye başvurma hakkınız vardır. Aracınıza ya da size kırmızı ışık cezası kesilip kesilmediğini, E-devlet, trafik genel müdürlüğü ya da internet mtv vergi dairesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Kırmızı ışıkta geçerek hem kendinizi hem de diğer masum insanları tehlikeye atmayın, dikkat edin. Hayatlar bu kadar ucuz olmasın.

2017 trafik cezaları ne kadar? Buradan öğrenin

16 Yorum

  1. Kırmızı ışık cezası sarıda geçenler için ayri, kırmızıda geçenler için ayrı olmalı bence sarıda geçenler daha az ceza ödemeli.

    Cevapla