SRC

Src Sınavı Saat kaçta ? Ne Zaman Bitiyor? Kaç Saat Sürer?

Src sınavı saat kaçta başlıyor? Saat kaçta bitiyor? Toplam kaç dakika sürer?

Src sınavları Türkiye genelinde ortak yapılır ve bütün adaylar sınava aynı anda girer. Src sınavına en fazla 15 dakika geç kalabilirsiniz, 15. dakikadan itibaren hiçbir aday sınava alınmaz.

Src sınavı kaç saat sürüyor?

Genel olarak bakıldığında en kısa süren sınavlardan biri src sınavıdır. Bu sınav 60 Dakika sürüyor. Toplam 1(bir) saat süren bu sınavdan aday 20. dakikadan itiberen isterlerse çıkabilir.

Src sınavı saat kaçta başlıyor?

Src sınavları saat 10:30’de başlıyor. 11:30’da bitiyor. (Kesin sınav saatiniz sınav giriş belgenizde yazar. Kontrol ediniz. Saatte değişiklik olabilir). Src Sınavında 25 adet soru sorulmaktadır. Siz hangi src belgesini alıyorsanız ilgili src sorularını çözeceksiniz. Örneğin src 1 gibi.

Src Sınavından Geçmek için kaç puan almalıyım?

Src sınavında eğer 25 soru varsa geçmek için 15 tane, eğer 50 soru varsa geçmek için en az 30 tane doğru cevaplamanız gerekir. Src sınavında geçme notu 60 dir.

Src sınavı nerede yapılır?

Src sınavları Türkiye genelinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde yapılmaktadır.

Src Sınavıyla ilgili Diğer önemli noktalar;

  • Sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgeniz ile sınava girebilirsiniz, yoksa giremezsiniz.
  • Cevap kağıdında sınav kitapçık türü alanını doldurmayı unutmayınız.
  • Sınava boş kağıt, telsiz, silah, elektronik cihazlar ile girilmez. Cep telefonunu da getirirseniz kapalı olarak salon başkanına teslim edin. O da öğretmen masasının üzerine koyacaktır.

1 Yorum